Grow Our Humanity

20. 10. 2020 31. 01. 2021 Online událost

#growourhumanity / Humanistická inspirace pro turbulentní svět v nizozemském veřejném prostoru

Záchrana tohoto lidského světa není nikde jinde než v lidském srdci, lidském rozmyslu, lidské pokoře a lidské odpovědnosti.Václav Havel

Po vzoru kolegyň z Českého centra v Bruselu přichází České centrum Rotterdam a Velvyslanectví České republiky v Haagu s kampaní #growourhumanity.

Do nizozemského veřejného prostoru přineseme inspirativní citáty českých humanistů, kteří byli činní veřejně (Václav Havel, Jan Patočka, T. G. Masaryk, J. A. Komenský).

V době, kdy svět bojuje všemi dostupnými prostředky s pandemií a čelí dalším globálním výzvám, chceme přinést optimistické poselství, sdílet důraz na lidskost a zamyslet se nad budoucností světa, ve kterém bychom chtěli žít. Humanismus klade důraz na odpovědnost lidských bytostí vůči světu. Pojďme spolu přemýšlet o hodnotách, na kterých chceme stavět.

Citáty se objeví na plakátech u budovy českého velvyslanectví v Haagu, v knihovnách, kavárnách a knihkupectvích. Pokud se vám nějaký citát bude líbit, vytiskněte ho a případně umístěte ho do svého okna či blízkého okolí (plakáty A4 nebo A3 ke stažení).

Jdi na GrowOurHumanity - Citaat van de week v blogu pomocí následujících odkazů a stáhni si plakátek s citáty v nizozemštině:

01 Havel / 02 Patočka / 03 Masaryk / 04 Havel / 05 Patočka / 06 Komenský

Sledujte #growourhumanity na Facebooku a Instagramu Českého centra!

 

Tento projekt sdílejí také další Česká centra a velvyslanectví. Projekt byl již spuštěn v Bruselu, Stockholmu, Lucemburku, Sofii a na jiných místech se plánují připojit. K projektu laskavě přispěli Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc., B.A. Francesco Tava, M.A., Ph.D., Dennis de Gruijter, M.A., Renáta Fučíková (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni ) a Kateřina Kotyk.

Vizuání styl kampaně: Radek Váňa

Fotografie Václava Havla - Oldřich Škácha

Informace o události

  • Název události: Grow Our Humanity
  • Datum: 20. 10. 2020 31. 01. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události