#GrowOurHumanity - Václav Havel

10. 12. 2020 31. 01. 2021 Tsjechische ambassade

#GrowOurHumanity České centrum Rotterdam i v prosinci přináší do nizozemského veřejného prostoru další humanistickou inspiraci.

Po Janu Amosu Komenském to bude Václav Havel, jehož dva citáty v angličtině najdete u budovy Velvyslanectví České republiky v Haagu. Umístěné byly u příležitosti Mezinárodního  dne lidských práv (10.12.) a devátého výročí úmrtí Václava Havla (18.12.).

Každý týden přinášíme na Facebooku Českého centra Rotterdam #GrowOurHumanity  citát týdne.

Týden 47:

Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne. (Václav Havel)

Hope is not the conviction that something will turn out well but the certainty that something makes sense, regardless of how it turns out. (Václav Havel)

V dnešní turbulentní době, kdy svět bojuje všemi dostupnými prostředky s pandemií a čelí dalším globálním výzvám, chceme přinést optimistické poselství, sdílet důraz na lidskost a zamyslet se nad budoucností světa, ve kterém bychom chtěli žít. Humanismus klade důraz na odpovědnost lidských bytostí vůči světu. Pojďme spolu přemýšlet o hodnotách, na kterých chceme stavět.

Kampaň #growourhumanity přináší do nizozemského veřejného prostoru inspirativní citáty českých humanistů, kteří byli činní veřejně (Václav Havel, Jan Patočka, T. G. Masaryk a J. A. Komenský).

 Sledujte #growourhumanity na naší Facebookové stránce a na Instagramu (@growourhumanity)!

Místo konání události

Informace o události

  • Název události: #GrowOurHumanity - Václav Havel
  • Datum: 10. 12. 2020 31. 01. 2021
  • Místo konání: Tsjechische ambassade
  • Adresa: Den Haag, Nederland

Podobné události